Czerń i złoto czyli Haas

Mamy za sobą pierwszą prezentację wyglądu bolidu na sezon 2019. Zespół Rich Energy Haas F1 zaprezentował swój tegoroczny bolid w prestiżowym klubie Royal Automobile Club (RAC) w Londynie. Wizualizacja VF-19, oprócz prezentacji nowego schematu kolorów zespołu, pokazała również wpływ zmian w przepisach na wygląd pojazdu.

Haas postanowił wykorzystać zawsze robiące wrażenie połączenie czerni i złota RichEnergy - brytyjskiego producenta napoju energetycznego premium. Współpraca pomiędzy stronami rozpoczęła się w październiku 2018 roku. Romain Grosjean i Kevin Magnussen wraz z dyrektorem generalnym zespołu Guentherem Steinerem i Williamem Storey'em - CEO Rich Energy, odsłonili wizualizację bolid VF-19.

Założyciel zespołu Gene Haas stwierdził dzisiaj: "To pora sezonu, kiedy masz nadzieję, że projektujesz prawidłowo i możesz od razu stać się konkurencyjnym. Nowy samochód wygląda charakterystycznie, nie tylko pod względem kolorystyki, ale także ze względu na wprowadzenie w życie, a więc w budowę samochodu, nowych przepisów Formuły 1. Mam nadzieję, że zmiany wprowadzone w 2019 roku uczynią wyścigi ciekawszymi, a co ważniejsze, pozwolą nam uzyskać większy wpływ na każde Grand Prix."
 

Fizyczne odsłonięcie VF-19 Rich Energy Haas F1 Team odbędzie się w pierwszym dniu testów 8 rano, 18 lutego przed garażem zespołu na Circuit de Catalunya. Treningi przedsezonowe Formuły 1 potrwają od 18 do 21 lutego i ponownie 26 lutego - 1 marca.

VF-19


foto: Haas


Drukuj