Partnerstwo Williams - PKN Orlen

29 listopada 2018

Williams Martini Racing ogłosił dzisiaj, że rozpoczyna współpracę partnerską z PKN Orlen, wiodącym graczem na rynku paliw i energii.

PKN Orlen szczyci się innowacyjnością i technologią, zachowując silny nacisk na tworzenie wartości. Przedsiębiorstwo petrochemiczne zorientowane na klienta działa w ponad 90 krajach na sześciu kontynentach.
W ramach umowy PKN Orlen będzie miał zagwarantowaną obecność swojego logo na tylnym skrzydle, nosie, układzie wlotowym powietrza i obydwóch lusterkach bolidu FW42. Dodatkowo, logo znajdzie się na kaskach kierowców, ubraniach mechaników i kierowców oraz na zestawach zespołu.

Claire Williams, zastępca szefa zespołu odniosła się do umowy: „ Z przyjemnością ogłaszamy, że PKN Orlen będzie partnerem Williams Martini Racing w sezonie 2019. Williams to technologia, innowacja, najwyższej klasy technologia, więc synergia z PKN Oren przyczyni się do rozwoju naszego partnerstwa.

Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN Orlen powiedział: „ Współpraca PKN Orlen i Williams Martini Racing rozpoczyna nową erę dla sportów motorowych w Polsce, a także buduje globalny zasięg naszej marki. Warto pamiętać, że Grupa Orlen posiada aktywa w pięciu krajach w Europie i Ameryce Północnej. Nasze produkty dostępne są w 90 krajach. Oznacza to, że poszukujemy globalnych kanałów komunikacji, aby ustanowić międzynarodową pozycję. Zaangażowanie w Formule 1 będzie jednym z najskuteczniejszych sposobów promowania naszej marki przez sponsorowanie sportu i cieszymy się, że możemy rozpocząć naszą obecność tutaj od współpracy z Williamsem - zespołem, który ogłosił właśnie, że Robert Kubica będzie kierowcą Williamsa w sezonie 2019. Chcemy towarzyszyć jedynemu, jak do tej pory Polakowi w Formule 1 w jego powrocie na szczyt."

źródło: Williams Martini Racing


Drukuj