Binotto_Arrivabene www.gazzetta.it

Rewolucja w Ferrari

Jak donosi La Gazzetta dello Sport, dzisiaj ma pojawić się potwierdzenie informacji, że Maurizio Arrivabene przestaje dowodzić zespołem Scuderia Ferrari.

Następcą Arrivabene ma zostać Mattia Binotto, inżynier i dyrektor techniczny teamu. Podobno współpraca pomiędzy panami nie układała się najlepiej, ale chyba niewielu z nas spodziewało się takiego obrotu spraw. Napięcia pomiędzy działem technicznym i Arrivabene istniały od dłuższego czasu. Ferrari walczyła w ostatnich dwóch sezonach o mistrzostwo, ale bez powodzenia. Pojawiły się, jak zwykle w takiej sytuacji, dyskusje, kto jest temu winien.

Dodatkowo, śmierć prezydenta Sergio Marchionne, wywołała w zespole wstrząs i rozbiła zespół. Powołanie nowego CEO, Louisa Camilleriego nie wypełniło pustki. Złe relacje pomiędzy Arrivabene i Binotto sięgnęły podobno zenitu. Ten ostatni podobno już kilka miesięcy temu zdecydowany był opuścić Ferrari. Zespół stanął więc przed trudnym wyborem. Binotto zdobył silna pozycję, stając się zdecydowanie jednym z architektów odrodzenia zespołu, po pierwszym, nieudanym roku z hybrydowymi silnikami V6. Ponadto, Maurizio Arrivabene zarzuca się niewłaściwą strategię, nawet na poziomie medialnym. Teraz, jeśli informacja zostanie potwierdzona przez Ferrari, wszystko zależeć będzie od dyrektora technicznego Mattia Binotto, który już dawno twierdził, że drugie miejsce już nie wystarczy.


źródło: La Gazzetta dello Sport

 Luigi Perna
Paolo Ianieri 

 aktualizacja:

Scuderia Ferrari potwierdziła dziś popołudniu informację, że Mattia Binotto zajmuje miejsce Maurizio Arrivabene.

 

 

 

Drukuj